Sık Sorulan Sorular

Sunucularınız Nerede Bulunuyor ve Özellikleri Nedir?

Düsseldorf, Almanya'da barındırılmaktadır. İnternete çıkış hızımız ise oldukça yüksek ve kararlıdır. Özellikler ve ayrıntılar için Kebirhost Hakkında bölümünden ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sunucularınızda Kaç Tane Site Barındırıyorsunuz?

Bu konuda kesin bir limitimiz yoktur. Bu sayı, barındırılan sitelerin özelliklerine ve içeriklerine göre değişir ama her şartta sunucunun verimini düşürecek şekilde ve sayıda site barındırılmaz. Bu limit, sunucunun ve verdiğimiz hizmetin kalitesini etkileyecek noktalara çekilmez.

Sitenizde Neden Limitsiz Paketler (Alan ve Trafik) Sunulmuyor?

Kebirhost olarak müşterilerimize sadece yapabileceklerimizi sunabiliriz. Her yapıda olduğu gibi sunucu yapılarında da limitsiz kaynak yoktur. Müşterilerimize bir yandan limitsiz kaynaklar sunup bir yandan da sitelerine ait işleyişleri sınırlamak bize göre etik ve dürüstçe değildir. Dikkat edildiğinde, tüm paketlerimiz her müşterimizin tüm ihtiyaçlarına uyacak şekilde küçükten büyüğe ve anlamlı şekilde tasarlanmıştır. Bizim için önemli olan müşterimize sunduğumuz hizmetin gerçek ve tamamen ona ait olması ve en verimli şekilde kullanılabilmesidir.

Sunucular Ne Kadar Sıklıkla Güncelleştiriliyor? Bu Sitemi Etkiler Mi?

Sunucuların verimi mevcut talebi karşılayamayacak noktaya ulaştığı zaman gerek donanım gerek yazılım olsun etkin bir güncelleştirme yapılır. Donanım güncelleştirmelerinde size haber verilir. Dosyalarınız bundan etkilenmez.

Sunucularınızda Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

Linux; centOS 6.x veya centOS 7.x şeklindedir. Kebirhost olarak windows tabanlı hosting ve sunucu hizmeti vermemekteyiz.

Hizmetimi İptal Edip Geri Ödeme Talep Edebilir Miyim?

Tüm barındırma ve bayilik hizmetlerimizde koşulsuz 15 gün para iadesi vardır. Maalesef domain, SSL, VPS, VDS ve Dedicated Sunucu hizmetlerinde hizmetin yapısı nedeniyle ödeme iadesi yapılamamaktadır.

Ödemelerimi Nasıl Yapabilirim?

Ödemelerinizi anında kredi kartı, bankamatik kartı ile veya Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası hesabımıza yatırabilirsiniz. Detaylara Kebirhost Hakkında => Ödeme Yolları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ödeme Periyodunuz Nedir?

Aylık ödemeler için 30 gün, yıllık ödemeler için ise 365 gündür.

Ödemelerimizi Hangi Para Birimiyle Yapabiliriz?

Tüm ödemeler Türk Lirası (TL) üzerinden alınmaktadır. VPS, VDS ve Dedicated Sunucu hizmetlerimiz TL ile satılsa da Euro bazlıdır. Euro para birimindeki aşırı değişimler aylık ve yıllık ödemelere yansıtılır. Alan adı hizmeti ise Dolar para birimine bağlıdır ve yine dolardaki aşırı değişimler alan adı bedellerine yansıtılır.

Bir Sonraki Ödeme Tarihimi ve Yaptığım Ödemelerimi Nereden Görebilirim?

Ödeme zamanınız geldiğinde size en az iki gün önce uyarı maili gelir. Ödemeniz her onaylandığında buna dair bir onay maili otomatik olarak gelir ve sitemizde yer alan "Müşteri Girişi" bölümünden tüm ödeme bilgilerinizi görebilir, ödemelerinizi anında yapabilirsiniz.

Ödememi Zamanında Yapmazsam Nasıl Bir İşlem Uygulanır?

Barındırma ve bayilik hizmetlerinde son ödeme tarihinizden itibaren 10 gün boyunca sistem sitenizi askıya almaz. 10 gün içinde ödeme yapılmazsa site sadece askıya alınır. Herhangi bir şekilde siteye veya dosyalara silme işlemi asla uygulanmaz. Ödeme sonrası sistem kaldığı yerden devam edebilir. 6 ay ödemesi yapılmayan hesaplar ise silinebilir.

Alan adı ve SSL hizmetlerinde ise son ödeme tarihinde ödeme yapılmadığında sistem hemen askıya alınır. 40 gün içinde alan adları sorunsuz yenilenebilir. 40 günü geçtiğinde ise alan adları silinme aşamasına girer. SSL hizmetlerinde ise sistem yeniden sorunsuz aktif edilebilir.

VPS, VDS ve Dedicated Sunucu hizmetlerinde ise ödeme bekleme süremiz maalesef daha kısadır. Son ödeme tarihini takip eden 2 gün içinde ödemesi yapılmayan sunucu hizmeti önce askıya alınır. Eğer ödeme son ödeme tarihini takip eden 5 gün içinde de yapılmazsa sunucu hizmeti tamamen kapatılır. İçindeki verilerin silinmesi ise 2-7 gün içinde herhangi bir sürede gerçekleşebilir. Bu nedenle sunucu hizmeti alan müşterilerimizin ödemeleri konusunda daha hassas davranmalarını bekleriz.

Trafik ve/veya Alan Limitimi Aşarsam Ne Olur?

İşlem acil ve kalıcı olarak ek hizmet almak isterseniz Müşteri Girişi => Barındırma => Ek Hizmet bölümünden anında ek alan ve/veya trafik satın alabilirsiniz. Diğer durumlarda ise talep oluşturup haber vermeniz durumunda ay sonuna yetecek kadar sitenize geçici alan ve/veya trafik ekleyebiliyoruz.

Sahip Olduğum Paketi Değiştirebilir Miyim?

Geçiş için ek bir ücret ödemeden sadece hesaplar arasındaki güncel farkı ödeyerek işlemlerinizi bizimle iletişime geçerek yapabilirsiniz. Hesaplar arasındaki fark tarafımızca hesaplanarak size bildirilir. Onay vermeniz durumunda değişim yapılır. Değişim esnasında siteniz kapanmaz veya dosyalarınız zarar görmez.

Fatura Gönderiyor Musunuz?

Kebirhost Internet Services LTD. şirketi bir serbest bölge liman şirketidir. Şirket yapısı nedeniyle KDV yoktur. Tüm müşterilerimiz ödeme belgelerini Müşteri Girişi => Ödemeler bölümünden .pdf uzantılı indirebilirler..

Sitemde ASP, MSSQL Kullanabilir Miyim?

Sunucumuz Linux tabanlıdır. Asp, MSSQL desteği yoktur. Tüm sunucularımızda son sürüm php ve mysql desteği mevcuttur.

IRC, Radyo Desteği Olan Barındırma Hizmeti Veriyor Musunuz?

Maalesef IRC, radyo desteği/hosting vermiyoruz.

Herhangi Bir İçerik Kısıtlaması Var Mı?

Din, dil, ırk ve kişilere yönelik her türlü suçlama ve hakaret içeren siteler fark edildiklerinde uyarılmaksızın kapatılır. Warez içerikli dosyalar sunucu firma tarafından fark edildiğinde kapatılabildiği için bu konuda garanti veremiyoruz. Pornografik içerikler tamamen yasaktır. Mp3, ses ve uyguluma dosyaları herhangi bir şiddete ve suça neden olmamak koşuluyla kullanılabilir. Sunucumuza zarar verebilecek kodlamalar kullanılan siteler kapatılır.

Alan Adımı Nasıl Yönlendireceğim?

Talep ettiğiniz paket için ödemenizi yaptıktan sonra tüm bilgiler mail adresinize gönderilecektir.

Hosting Özelliklerini Yönetebileceğim Bir Kontrol Paneli Var Mı?

Tüm barındırma ve bayilik hizmetlerinde Türkçe Direct Admin mevcuttur. VPS, VDS ve Dedicated Sunucu hizmetlerinde ise aylık ek ücretlerle Direct Admin/Cpanel alabilmektesiniz.

SSL Hizmeti Veriyor Musunuz?

Sitenizde kart bilgisi alacak şekilde hassas işlemler yapıyorsanız ücretli SSL ve sabit ip hizmeti sağlıyoruz. Sitenizde bu tür hassas bir işlem yoksa ücretsiz SSL hizmeti kullanabiliyorsunuz. Bunun için kayıtlı mail adresinizden bize mail atmanız veya Müşteri Girişinden talep açmanız yeterlidir. Ücretsiz SSL hizmetini süresiz kullanabilirsiniz.

Sunucularınızda Yasadışı Yayın Yapan Bir Siteyi Nasıl Bildirebiliriz?

Bu tür durumlarda amacımız, en uygun şekilde ve hızla müdahale etmektir. Bu nedenle bize Destek Yolları bölümünden hemen ulaşabilir ve konuyla ilgili tüm detayları iletebilirsiniz. Site kısa zamanda incelenip, işlem ve geri bildirim mutlaka yapılacaktır.

Kişisel Verilerimiz Güvende mi?

Müşterilerimizin tüm kişisel bilgileri, internet sitesine ait veriler ve talepleri tamamen gizlidir ve asla 3. şahıslarla kanunların gerektirdiği sınırlar dışında paylaşılamaz. Müşterilerimizin iletişim bilgileri firmamıza ait reklam vb. tanıtım maillerini veya mesajlarını iletmek için kullanılmaz.
Farklı sorularınız için bize Destek Yolları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git

Copyright © 2004-2022 Kebirhost İnternet Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır.